Обласний зліт юних туристів-краєзнавців

З 10 по 13 травня на території Сарненського  району (у лісовому масиві поблизу с.Грушівка) комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради  було проведено обласний зліт юних туристів-краєзнавців.

Головним завданням зльоту було виявлення та вивчення кращого досвіду туристсько-краєзнавчої і пошукової роботи учнівської молоді, поглиблення знань учнів з природоохоронної роботи, історії і культури рідного краю, підвищення рівня краєзнавчої та туристсько-спортивної підготовки.

    У змаганнях  взяли участь 90 учасників,  які представляли Володимирецький, Дубенський, Здолбунівський, Острозький, Сарненський, райони, а також представники Млинівської, Клесівської, Немовицької та Козинської об’єднаних територіальних громад.

Програма зльоту передбачала роботу: проходження туристсько-краєзнавчого експедиційного маршруту, робота творчих майстерень за 6 напрямами краєзнавства (географічне краєзнавство, геологічне краєзнавство, екологічне краєзнавство, історичне краєзнавство, археологічне краєзнавство, фольклор  та етнографія), проведення залікових конкурсів («Презентація команди», фольклорної пісні, краєзнавчої вікторини).   Переможцями обласного зльоту юних туристів-краєзнавців у загальному заліку стали — І місце – команда Здолбунівського району (керівник Гнатюк Вікторія Володимирівна), ІІ місце посіла команда  Млинівської об’єднаної територіальної громади (керівник Кісільчук Ірина Анатоліївна), третє місце здобула  команда Клесівської  об’єднаної територіальної громади (керівник Абрамчук Анатолій Йосипович).

Обласні змагання зі спортивного орієнтування та спортивного туризму в залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини

10-13 травня відбулися обласні змагання зі спортивного орієнтування в залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини. У змаганнях зі спортивного туризму І місце завоювали команда Дубенського району, ІІ місце – команда Рівненського району, ІІІ місце – команда Рокитнівського району.

У змаганнях  зі спортивного орієнтування місця розподілились в такому порядку:

  • перше місце – команда Рівненського району;
  • друге місце – команда Дубенського району;
  • третє місце – команда міста Рівне.

Майстер клас по виготовленню Великодніх оберегів

18 квітня 2019 року відбувся майстер-клас для гуртківців – вихованців комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради з виготовлення Великоднього оберегу. 
З розповіді керівників гуртків Біссерової Л.Б. та Казакової Н.В. діти дізнались як виникли обереги, познайомились з їх видами та призначеннями. 
У ході практичної частини гуртківці під керівництвом Андреюк Наталії Ігорівни, керівника гуртків комунального закладу, створювали власний оберіг у вигляді млина, який є символом достатку, руху, життя. Вчилися працювати з гілками верби, берези, декоративними матеріалами, запам’ятовували дизайнерські секрети. 
Виготовлений під час майстер-класу оберіг, обов’язково принесе у дім щастя та достаток. Його можна наповнювати, змінювати тими символами, яких душа забажає, або є у тому потреба.
Важливою складовою виготовлення оберегу стало виховання любові до рідного краю, пошани до народних традицій та людей праці.

Обласний семінар зі спортивного туризму і орієнтування у залік обласної Спартакіади школярів

11 квітня 2019 року на базі комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради було проведено обласний семінар з керівниками команд обласних змагань зі спортивного туризму і орієнтування у залік обласної Спартакіади школярів та з керівниками команд, учасниць обласного зльоту юних туристів-краєзнавців. На семінар прибуло  37 учасників, які представляли 27 територій Рівненщини.

         З вітальним словом  до учасників семінару звернулась Криж Ольга Василівна, директор комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради.

         Черній Алла Леонідівна, ректор РОІППО, голова постійної комісії Рівненської обласної ради з гуманітарних питань, яка наголосила про стратегічні напрямки розвитку позашкільної освіти в умовах реалізації нового Закону про освіту.

        Брончук Наталія Олександрівна, заступник директора  з навчально-виховної роботи комунального закладу «Рівненська обласна станція  юних туристів» Рівненської обласної ради, яка розповіла про організацію і проведення обласного зльоту юних туристів-краєзнавців.

         Лебедюк Тетяна Вікторівна, завідувач організаційно- масового відділу комунального закладу  «Рівненська обласна станція  юних туристів» Рівненської обласної ради, яка ознайомила з попередніми умовами проведення обласних змагань зі спортивного туризму, спортивного орієнтування в залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини.                                                                                              

Завершився семінар практичним заняттям, яке для учасників семінару провели представники Державної служби надзвичайних ситуацій. Зокрема, представили зразки спецтехніки у ДСНС та її застосування на практиці. Практичний психолог познайомив із видами психологічних травм та методами їх вирішення. Тренери ДСНС познайомили із практичними методами надання долікарської допомоги під час укусів комах, травм, кровотеч.

Попередні умови змагань зі спортивного орієнтування та спортивного туризму в залік обласної Спартакіади школярів Рівненщини.

Туристсько-краєзнавча подорож м.Дубно

    Відповідно до плану роботи комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради та в рамках Міжнародного дня пам’ятників та історичних місць в період з 06 по 10 квітня 2019 року відбулися три туристсько-краєзнавчі подорожі за маршрутом Рівне-Дубно-Рівне під керівництвом керівників гуртків Біссерової Л.Б., Брончук О.Р., Єлди Н.А. та Мельничук В.В., в яких взяли участь 78 гуртківців – вихованців комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради. 
Діти мали змогу відвідати та познайомитись із хранителем незліченних багатств прославленого роду Острозьких, резиденцією впливових князів Заславських, Сангушків, Любомирських, який здавна привертав до себе увагу завойовників Волинських земель. Дізнались, що поважний замок зі своїми кам'яними бастіонами, сторожовими вежами і глибокими ровами багато століть залишався недоступним для татарських копій, козацьких шабель і шведських гармат. Гуртківці побачили широкі і розгалужені підземні ходи, які пов'язували Дубенський замок з містом і околицями, які згадуються в гоголівської повісті «Тарас Бульба». 
Екскурсанти побували в трохи похмурих приміщеннях палацу з низькими, арочними стелями де побачили виставку обладунків і зброї, харчової провізії. Відвідали експозиції у палаці Любомирських, який був побудований у другій половині 18 століття та познайомились з розміщеними тут багатими колекціями портретів та розважились в кімнаті кривих дзеркал.
Гуртківці закладу позашкільної освіти не лише отримали нові знання, а й отримали багато позитивних вражень від туристсько-краєзнавчої подорожі.

ХХIІІ обласна олімпіада юних геологів

27 березня 2019 року комунальним закладом « Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради було проведено ХХIІІ обласну олімпіаду юних геологів. До її організації та проведення долучились провідні геологи Рівненщини: Калько Андрій Дмитрович – доктор географічних наук, професор, кандидат технічних наук, академік Міжнародної академії авторів наукових відкриттів та винаходів, декан природничо-географічного факультету МЕГУ, Стадник Олександр Святославович – кандидат технічних наук, старший викладач НУВГП, Ігнатюк Роман Михайлович – кандидат технічних наук, старший викладач НУВГП, а також працівники комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради, студенти НУВГП.
За перемогу змагалися 9 команд: Сарненського, Рівненського, Рокитнівського, Здолбунівського районів, міст Рівного та Дубно, Млинівської, Козинської та Клесівської ОТГ; всього – 34 учасники.
Виступи учасників обласної олімпіади юних геологів проводилась по п’яти видах і переможцями стали:

«Письмова робота»:
– І місце (старша група) – Балашова Ірина, учениця Рівненського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» № 19 (керівник Волненко С.О.);
– ІІ місце (старша група) – Пінчук Дмитро, учень опорного закладу «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Сарненського району (керівник Берник Р. О.);
– ІІІ місце (старша група) – Тимчаюк Віталій, вихованець Млинівського центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, учень Млинівської гуманітарної гімназії Млинівської ОТГ (керівники: Кісільчук І.А., Демидюк Л.А.);
– І місце (молодша група) – Любитовець Ангеліна, учениця Пітушківської філії І-ІІ ст. Довгошиївського НВК Млинівської ОТГ (керівник Бережний А.С.);
– ІІ місце (молодша група) – Мельник Артур, учень Козинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум» Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.);
– ІІІ місце (молодша група) – Пархомей Софія, учениця Пітушківської філії І-ІІ ст. Довгошиївського НВК Млинівської ОТГ (керівник Бережний А.С.).

«Геологічні процеси»:
– І місце (старша група) – Прунь Артем, учень Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (старша група) – Гачевський Богдан, вихованець Будинку дітей та молоді, учень загальноосвітньої школи № 7 м. Дубно (керівник Присяжнюк В.А.);
– ІІІ місце (старша група) – Ігнатович Денис, вихованець Будинку дітей та молоді, учень гімназії № 2 м. Дубно (керівник Присяжнюк В.А.);
– І місце (молодша група) – Хмара Владислав, учень Козинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум» Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.);
– ІІ місце (молодша група) – Присяжнюк Євген, вихованець Будинку дітей та молоді, учень загальноосвітньої школи № 7 м. Дубно (керівник Присяжнюк В.А.);
– ІІІ місце (молодша група) –Меринюк Наталія, , вихованка Будинку дітей та молоді, учениця загальноосвітньої школи № 7 м. Дубно (керівник Присяжнюк В.А.);

«Петрографія, мінералогія, дорогоцінне та виробне каміння»:
– І місце (старша група) – Кучер Богдан, учень ПМЛ «Елітар» м. Рівного (керівник Волненко С.О.);
– ІІ місце (старша група) – Прунь Артем, учень Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІІ місце (старша група) – Жила Яна, вихованка Млинівського центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, учениця Млинівської загальноосвітньої школи № 3 Млинівської ОТГ (керівники: Кісільчук І.А., Парфенюк О.В.);
– І місце (молодша група) – Олач Інна, учениця Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (молодша група) – Любитовець Ангеліна, учениця Пітушківської філії І-ІІ ст. Довгошиївського НВК Млинівської ОТГ (керівник Бережний А.С.);
– ІІІ місце (молодша група) – Сафонов Богдан, учень ПМЛ «Елітар» м. Рівного (керівник Волненко С.О.).

«Польова геологія»:
– І місце (старша група) – Богдан Андрій, учень Обарівського ліцею Рівненського району (керівник Біляк Н. М.);
– ІІ місце (старша група) – Жила Яна, вихованка Млинівського центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, учениця Млинівської загальноосвітньої школи № 3 Млинівської ОТГ (керівники: Кісільчук І.А., Парфенюк О.В.);
– ІІІ місце (старша група) – Трохимчук Анастасія, учениця Рокитнівського НВК «Школа І ст.-гімназія» (керівник Осадча О.І.);
– І місце (молодша група) – Грисюк Вікторія, учениця Обарівського ліцею Рівненського району (керівник Біляк Н. М.);
– ІІ місце (молодша група) – Олач Інна, учениця Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІІ місце (молодша група) – Хомицька Софія, учениця Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ст.-ліцей» (керівник Колодич Г.С.).
«Історична геологія та палеонтологія»:
– І місце (старша група) – Братащук Василина, учениця Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (старша група) – Тимчаюк Віталій, вихованець Млинівського центру туристсько-краєзнавчої творчості учнівської молоді, учень Млинівської гуманітарної гімназії Млинівської ОТГ (керівники: Кісільчук І.А., Демидюк Л.А.);
– ІІІ місце (старша група) – Братащук Олександр, учень Козинського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум» Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.);
– І місце (молодша група) – Олач Інна, учениця Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (молодша група) – Хомицька Софія, учениця Рокитнівського НВК «Школа І-ІІІ ст.-ліцей» (керівник Колодич Г.С.).
– ІІІ місце (молодша група ) – Гоч Софія, учениця опорного закладу «Степанська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Сарненського району (керівник Берник Р. О.);

Переможцями обласної олімпіади юних геологів стали:
– І місце (старша група) – Прунь Артем, учень Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (старша група) – Балашова Ірина, учениця Рівненського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-ліцей» № 19 (керівник Волненко С.О.);
– ІІІ місце (старша група) – Братащук Василина, учениця Козинського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум” Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.);
– І місце (молодша група) – Олач Інна, учениця Клесівської ЗОШ І-ІІ ст. – ліцей (керівник Абрамчук А.Й.);
– ІІ місце (молодша група) – Хмара Владислав, учень Козинського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум” Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.);
– ІІІ місце (молодша група) – Мельник Артур, учень Козинського НВК “Загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-колегіум” Козинської сільської ради (керівник Сова С.С.).

Всі переможці були нагороджені дипломами, грамотами та призами.

Благодійна акція “Допомога пернатим друзям”

26 березня 2019 року керівники гуртків КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» РОР Андреюк Н.І., Біссерова Л.Б., Казакова Н.В. – активно долучилися до благодійної акції, яка проводилась в парку культури та відпочинку ім. Т.Шевченка «Допомога пернатим друзям» та виготовляли годівнички для птахів, які зимували та для перших пташок, які повернулись із вирію пережити голодні весняні та ще по-зимовому холодні дні.

Змагання “Паркове орієнтування – 2019”

26 березня 2019 року для гуртківців КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» РОР було проведено паркове орієнтування в п’яти вікових групах. В якому взяли участь понад 80 дітей не лише керівників гуртків закладу: Н. Андреюк, Л.Біссерової, В. Гнатюк, Н.Казакової, М.Михалюка, С.Шемейко, а й колеги з Бугринської ОТГ (керівник Рокунець Л.І.) та Рівненського районного будинку школяра (керівник Ольховик Л. І.).
Переможці були нагороджені дипломами КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» РОР.

ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу»

З 21 по 23 березня 2019 року в м. Тернополі проходив ІІ тур Всеукраїнського конкурсу екскурсоводів музеїв навчальних закладів «Край, в якому я живу». Участь в якому взяло понад 60 учасників з 25 областей України. Учасники конкурсу, відповідно до Умов, представляли музеї навчальних закладів області за такими профілями: історичні(широкого профілю), краєзнавчі та військово-історичні. Представники Рівненщини( керівник делегації, завідувачка туристсько-краєзнавчого відділу КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» РОР, Мельничук Віта Віталіївна) на високому професійному рівні представили нашу область на Всеукраїнському конкурсі. Екскурсоводи музеїв навчальних закладів області не тільки популяризували свою роботу, а й продемонстрували вміння творчо поєднувати презентацію експозицій музею та розповідь, акцентувавши увагу на найбільш важливих музейних предметах, їх особливостях, що по-справжньому творчо збагачувало і доповнювало розповідь екскурсовода та забезпечило перемогу в конкурсі.

В секції історичних музеїв (широкого профілю) ІІ місце посіла Шахрайчук Олександра, учениця 10 класу Великожитинської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів Рівненської районної ради (керівник Овчарук Валентина Анатоліївна, вчитель історії);

В секції краєзнавчі музеї : ІІ місце виборола Ковальчук Ольга , учениця 7 класу вихованка комунального закладу «Сарненський районний Будинок дітей та молоді» Сарненської районної ради (керівник Волошина Анастасія Андріївна, керівник музею);

В секції військово-історичні : ІІІ місце зайняла Бутерлін Марія, учениця 11 класу Млинівської гуманітарної гімназії Млинівської селищної ради Млинівського району (керівник Сінчук Оксана Сергіївна, керівник шкільного музею); По завершенню конкурсу, всі переможці були нагороджені дипломами Українського державного центру туризму та краєзнавства учнівської молоді Міністерства освіти і науки України.