Екологічний десант туристів

z02uE1mrPrkY0ke4vTHV-85Ssv_4Q3bw80bYWtK4Q1TM

  Екологічний десант туристів

 

Кожне літо – гаряча пора для гуртківців комунального закладу    « Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради  . Вони щороку ходять у походи різної складності та з різною метою. Цього року було вирішено здійснити пішохідний туристсько-краєзнавчий похід з екологічною метою. Наш маршрут пролягав через такі населені пункти: смт Демидівка – с. Хрінники – с. Вичавки – с. Набережне – с. Новий Тік – с. Ниви Золочівські – с. Золочівка – с. Малеве – с. Більче – с. Охматків – с. Княгинине – с. Рудка – с. Калинівка – с. Ільпибоки – смт Демидівка. Протяжність нитки маршруту становить 80 км, які ми подолали за 6 днів.

Учасниками походу були: Галина Дишкант, Олександр Кисіль, Назар Кривіцький, Тетяна Кривіцька, Ігор Левшенюк, Марія Новіцька, Тетяна Овчарук, Андрій Прус, Захар Савков, Тетяна Савкова, Надія Шелест, Дмитро Ярмолович та керівник групи Олег Валерійович Зелінський.

Підготовка до самого походу розпочалася задовго до його практичного здійснення: вибір маршруту, опрацювання різної літератури, картографічного матеріалу, спілкування з людьми. Також була організована зустріч з державним інспектором з охорони навколишнього середовища І.С. Крутієм, де було визначено наші пріоритетні завдання: перевірити санітарний стан населених пунктів згідно маршруту, перевірити стан санкціонованого сміттєзвалища в с. Хрінники, виявлення та повідомлення про несанкціоновані сміттєзвалища, перевірка урочищ на предмет дотримання природоохоронного законодавства (орнітологічне урочище «Хрінники», пам’ятка природи «Дуб-велетень» та урочище «Маївка»); перевірити чи дотримуються вимог природоохоронного законодавства в рекреаційній зоні Хрінницького водосховища.

У ході нашого екологічного походу було виявлено незначні засмічення узбіч та лісу. В с. Ільпибоки виявлено несанкціоноване сміттєзвалище, яке знаходиться майже в самому селі. Хрінницьке сміттєзвалища знаходиться у задовільному стані, хоча папірці, пластмасові пляшки та поліетиленові пакети розкидані навколо нього. Тут ми здійснили екологічний десант, своїми силами зробили зачистку території. Щодо санітарного стану населених пунктів, то тут ми ставимо «5».

Звичайно проблема сміттєзвалищ та утилізації сміття є болючою темою. В місцях виявлення сміття і сміттєзвалищ ми розвішували повідомлення: «Не засмічуйте навколишнє середовище. Будьте людьми!», «Не засмічуйте узбіччя доріг! Вам самим прийдеться на це дивитися». Можливо наші слова дійдуть до людей і вони задумаються над цим, а ми раді, що виконали свій громадський обов’язок і є свідомими туристами.

 

Керівник групи Олег Валерійович ЗелінськийcnaA0sdfWWs

 

Залишити відповідь