Гурткова робота

В рамках заходів, присвячених Дню української писемності та мови стартували перші туристсько-краєзнавчі подорожі в м.Острог

11листопада 2018 року в рамках заходів до Дня української мови та писемності гуртківці «Юні краєзнавці–етнографи»(керівник – Брончук О.Р.) здійснили туристсько-краєзнавчу подорож в м. Острог. Під час екскурсій Музеєм книги та друкарства, Острозьким замком діти ознайомились з історією друкарства, пам’ятками історії, культури та архітектури середньовіччя.

Ще до однієї з святинь Рівненщени діти стали ближче – джерело Святого Миколая, що в Здолбунівському районі. Місцеві жителі можуть розповісти, що колись давно, в крутий схил місцевого урочища вдарила Божа блискавка і з утвореного кам’яного гроту забили два потічка з цілющою водою. Ну, а так як інакше, ніж дивом це назвати не можна, то й дали джерелу ім’я Миколи Чудотворця. Про те, що джерело Святого Миколая має унікальні цілющі властивості, знали ще у минулі століття. Так, напитися води до Гільчі приїжджали князі Любарт та Василь-Костянтин Острозький. Був тут і український гетьман Богдан Хмельницький. Не оминули джерела й письменники Тарас Шевченко, Іван Нечуй-Левицький, Улас Самчук, Михайло Коцюбинський та Олесь Гончар.

10 листопада 2018 року гурток « Юні краєзнавці –етнографи» (керівник гуртка Біссерова Л.Б.) до Дня української мови та писемності здійснили  туристсько-краєзнавчу подорож в м. Острог.

Екскурсія музеєм книги  та друкарства окунула дітей в  світ історії друкарства та чарівний світ книжок. В основу побудови експозицій покладено книжкову колекцію краєзнавчого музею, започатковану в 1909—1912 Братством ім. князів Острозьких. Серед перших експонатів колекції Острозька біблія та рукописні книги: Четвероєвангеліє, Євангеліє апракос, Апостол, Служебник та інші стародруки.

Від Луцької вежі діти помандрували в  Острозький замок, який розташований на пагорбі над річкою Вілія. Ця оборонна споруда є найвідомішою пам’яткою міста. Сьогодні на його території діє музей краєзнавства, який є найдавнішим музейним закладом на Рівненщині. Тут  гуртківці побачили таємні підземелля, давні вежі і почули легенди. Ця споруда є унікальним житловим замком з однією вежею. Масивні мури, старі дерев’яні сходи і музейна виставка переносла дітей у часи середньовіччя.

Цей гарний осінній день з пізнавальною, цікавою екскурсією запам’ятається дітям надовго.

Готуємось до підкорення нових вершин

Цьогоріч осінні канікули для наших  гуртківців ( гурток «Пішохідний туризм», керівник Микола Михалюк) були наповнені не тільки яскравими барвами осені, а й незабутніми враженнями, які завжди залишаються після кожного походу. Юні туристи, у складі групи із семи чоловік, подолали 35 км  протягом двох днів за маршрутом Рівне – с. Малинськ – с.Волоша – с.Малинськ – Рівне.

  • Вже готуємось до майбутніх серйозних походів та вершин , – зауважує керівник гуртків Микола Михалюк.

Тренуються майбутні переможці
13 та 14 жовтня 2018 року у лісовому масиві поблизу с. Залісся відбувся навчально- тренувальний виїзд метою якого було вдосконалення навиків з пішохідного туризму та спортивного орієнтування. До його організації та проведення долучились керівники гуртків Рівненської обласної станції юних туристів Михалюк М.М., Гнатюк В.В., Бабенко І.П.

Юні “пішохідники” в складі лідерів змагань

27 вересня на території  Корецького замку з нагоди Всесвітнього дня туризму відбувся VI міський туристський зліт, який традиційно збирає ентузіастів спортивного туризму. Взяти участь у змаганнях зголосилося 5 учнівських (Корецький НВК «Школа-Ліцей» (І місце), ЗШ № 1 (6 місце), ЗШ № 3 (7 місце), Новокорецька ЗШ (3 місце), команда Рівненської обласної станції юних туристів (база –  Корецький НВК «Школа-Ліцей», гурток “Пішохідний туризм”, керівник Рогальчук О.В., ІІ місце) і 5 учительських команд (ЗШ № 1, ЗШ № 3, Новокорецька ЗШ, ДЮСШ Корецький НВК «Школа-Ліцей»)  навчальних закладів міста та району.

Учасники змагалися на «Смузі перешкод» до якої входили наступні етапи: «Рух по жердинах», «Спуск по схилу», «Підйом по схилу»,  «Траверс схилу», «Навісна переправа через яр із самонаведенням перил», «Переправа по мотузці з паралельними перилами», «Спуск по вертикальних перилах».

Приємно, що міський туристичний зліт розширює свої кордони –  цьогоріч на змагання прибули 4 команди (2 учнівські, 1 – учительська та 1 – учительська «ветеранів») із Бугринської ОТГ сусіднього Гощанського району.

Учасники отримали масу задоволення від змагань, можливості познайомитись і отримати нових друзів, у яких спільне коло інтересів – любов до туризму.

Наші перемоги в екстрим парку “Мауглі”

15 вересня 2018 року у мотузковому парку «Тарзан» відбулись туристичні змагання серед учнів закладів освіти . Організатори – Управління освіти виконавчого комітету Рівненської міської ради та ГО «Фізкультурно-спортивний клуб «Козацький шлях».  До участі у змаганнях долучились і гуртківці Рівненської обласної станції юних туристів ( керівники гуртків  –  Сергій  Шемейко, Микола Михалюк). Юні туристи долали етапи «Туристичні перешкоди», «Водний туризм», «Альпінізм», проходили туристичні перешкоди та випробували свої можливості в орієнтуванні на місцевості. Діти мали змогу не тільки поділитись своїми начвиками, вдосконалити майстерність , а й поборотись за перемогу у змаганнях. Дякуємо організатору – Фізкультурно-спортивному  клубу «Козацький шлях за організацію змагань та гарну атмосферу свята активного дозвілля!!!

Подорож Луцьк – Рокині

Гуртківці комунального закладу “Рівненська обласна станція юних туристів” Рівненської обласної ради ( керівник гуртка Брончук Н.О.) здійснили захоплюючу туристсько-краєзнавчу подорож до одного з найдревніших міст України, Луцька та відвідали етнографічний музей і скансен в селищі Рокині.

Мрії збуваються!!!

Вчора збулась мрія  багатьох  дітей та , мабуть, і дорослих!!! Ми відвідали ОКП «Міжнародний Аеропорт Рівне» та зазирнули на організацію його роботи із закулісся.

Нас гостинно зустрічав В’ячеслав Петрович Світозельський, перший заступник директора. Діти   отримали цікаву інформацію про авіацію, дізналися, як здають та отримують багаж пасажири, почули відповіді на питання про те, як функціонує аеропорт, отримали інформацію про авіакомпанії, які здійснюють рейси. Крім того, ми мали змогу ознайомитися з зоною вільного доступу на першому поверсі, навіть пройти митний контроль та контроль на безпеку у зоні вильоту і … «перетнути» державний кордон!!!:))

Під час екскурсії до злітної смуги  літаків діти познайомились з роботою диспетчерської та метеослужб, дізнались про цікаві факти історії летовища, оглянули літаки, що тут перебували.

Щиро дякуємо за позитивну хвилю вражень та дитячих емоцій всім причетним працівникам ОКП «Міжнародний Аеропорт Рівне»!!! (завідуюча методичним відділом – Руслана Євпак)

 Готуємось до майбутніх походів!!!

17 квітня гуртківці Обласної станції туристів “Юні пластуни” ( керівник гуртка Анна Копил) на базі 5х класів провели практичне заняття в мотузковому марку “Мауглі”. Дякую за сприяння Віталію Шикулі!!!
Діти дуже задоволенні. Всі вони пройшли самий складний маршрут «Адреналін». Тому в подальшому походи й мандрівки для них будуть простішими, так як вони навчились долати складні перешкоди.

Дякуємо всім за гарно і плідно проведений час !!!

106 річниця  Першої Пластової Присяги у Рівному

12 квітня Пластуни всього світу святкували 106 річницю Першої Пластової Присяги. Гуртківці обласної станції юних туристів “Юні пластуни” ( керівник Анна Копил) не могли лишитись осторонь, тому долучились до грандіозного святкування та запланованих заходів у м. Рівне

Більшість наших гуртківців мріють стати дійсними членами Пласту й частиною його Великої гри!!!

Квест “Малі жанри фольклору”

Підсумкове заняття з теми” Усна народна творчість. Малі жанри фольклору” в гуртку “Фольклорне краєзнавство” (керівник Лариса Богданівна Біссерова)
Заняття було проведено у формі квесту в закритих приміщеннях.Гуртківці позмагались в спритності, кмітливості,попрацювали в команді,повчились орієнтуватись, перевірили свої знання з усної народної творчості. Це одна з улюблених форм організації роботи на гурткових заняттях, адже завжди динамічно,пізнавально, цікаво і весело.

Нові маршрути, нові враження та нові знайомства

Гуртківці станції юних туристів “Юні пластуни”( керівник Копил Анна) та “Юні туристи-краєзнавці” (керівник Кульчицький Володимир), провели активний та пізнавальний день на Мирогощанській кінній фермі.

Кожна дитина каталась на коні, нам провели екскурсію по фермі, ми мали змогу пофотографуватись по пообніматись з кіньми. Енергією коників ми зарядились сповна, й дощова погода вранці нас не злякала. А в кінці погода нам посміхалась яскравим сонечком.

Величезне дякую, приємним та чудовим людям, що працюють на фермі та люблять коней більш за все. Особливо вдячна інструктору Ігорю, який все показує та розказує, та проводить індивідуальне навчання на конях. Дякую всім хто сьогодні був з нами!!!

Кобзар у нашій сім’ї – конкурс декламаторів творів Т.Г.Шевченка серед гуртківців

Відповідно до плану роботи комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради 06 березня 2018 року відбувся конкурс декламаторів творів Т.Шевченка «Кобзар у нашій сім’ї», серед гуртківців позашкільного навчального закладу. Участь в конкурсі взяли 40 учасників, які на високому емоційному, творчому рівні представили різні за жанровою тематикою твори великого Кобзаря (керівники:Андреюк Н.І., Біссерова Л.Б., Казакова Н.В., Мельничук В.В.). Окрім того, гуртківці познайомились із періодом перебування Т.Шевченка на Рівненщині, його враженнями від перебування на Волині, які він залишив у своїх віршах. Діти з великим захопленням послухали «Заповіт» Т.Шевченка на англійській мові у виконанні гуртківця Анісімовця Владислава (керівник Біссерова Л.Б). Учасники заходу в черговий раз переконались у геніальності  селянського сина, у невмирущій силі його поетичного та пророчого слова

 

Пам’ятаємо про Крути

Напередодні 100річчя пам’ятної дати, гуртківці станції юних туристів  спільно з пластунами мали дводенну поїздку в пластову оселю “Волошки”.

Гуртківці мали змогу відчути на собі всі традиції пластової молоді. Під час заходу були тематичні гутірки, ігри, кіноперегляд. Читались такі гутірки як ПМД, азбука морзе, співи, історія Пласту та основне історія бою під Крутами. В дітей була насичена програма і ватра на завершення. Всі отримали відзначики за акцію (як в пластунів). Загальна чисельність учасників 39чол. з проводом 44

 

Традиції свята Миколая відновлюються

Ой, хто, хто Миколая любить!
Свято Миколая в гуртку “Фольклорне краєзнавство”( керівник – Лариса Богданівна Біссерова). Діти познайомились  ще з одним святом народного календаря українців: дізнались яким був за життя Святий Миколай, відтворили традиції та звичаї відзначення цього свята нашим народом, поспівали пісень, познайомились з легендами про Святого Миколая, зустріли традиційних гостей свята – чортика і ангела . А саме приємне – діти отримали позитивні враження і емоції, та традиційні солодкі подарунки маленьким артистам  та всім учасникам!!!

Смачне свято гуртківців

З давніх-давен славилася Україна таким улюбленим звичаєм, як відзначення свята  Андрія. Ця давня традиція – прекрасний витвір фантазій, прикмет та гумору українців, призабутий сьогодні. Знайомились та повертали йому життя і наші гуртківці ( керівник Анна Андріївна Копил)

Андріївські вечорниці – весело втрамбовувати вареники стрибаючи за калитою:)
Було смачно й весело

Цикл зимових свят розпочато!!!

Починаються зимові свята, мабуть, найулюбленіші для кожної дитини та й дорослих теж!!! Яка ж історія їх виникнення, традиції  народних та релігійних свят зимового циклу знайомились вихованці гуртка «Юні мандрівники» (керівник Віта Віталіївна Мельничук). Давні звичаї проводити вечорниці та обряди ворожіння, кусання Калити та , звичайно, смачні вареники не залишили нікого байдужим на заняттях!!!

Андріївські вечорниці

“Андрію, Андрію, конопельку  сію,
Спідницею волочу, заміж вийти хочу”.
“Андріївські вечорниці” в гуртку “Фольклорне краєзнавство” (керівник Лариса Богданівна Біссерова) Народні традиції продовжують жити. Кусання калити, ворожіння, вареники -все було цікаво, пізнавально, загадково і дуже весело. Діти не тільки познайомилися з традиціями народного свята, а і відтворили їх. Народні звичаї та обряди продовжують своє життя новим поколінням українців!!

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

Вікторина на тему” Народний календар свят, звичаїв та обрядів українського народу. Зимовий цикл”. Гурток”Юні етнографи-краєзнавці” (керівник гуртка Лариса Богданівна Біссерова).  В ігровій формі діти повторили свої знання, напередодні Різдвяних свят, згадали звичаї та традиції святкування.

 

Свято “Лицарі , вперед!”

До дня Захисника Вітчизни учні гуртка “Юні етнографи-краєзнавці” (керівник гуртка Лариса Богданівна Біссерова) провели свято- конкурс серед хлопців. Діти прийняли участь в цікавих конкурсах, показали свою кмітливість, силу, гумор, знання етикету.

Розмірковували про воїнів та волонтерів. Слухали розповідь про учасників АТО та батька одного з гуртківців. На завершення свята за підсумками конкурсів було  визначено переможців. Але  найважливіше те, що перемогли усі, хто долучився до організації та проведення свята!! Діти отримали не тільки нові знання та враження, а  й підняли командний дух та зарядились  великою кількістю позитивних емоцій!!

 

Нові подорожі юних етнографів

У мальовничій місцевості за 12 кілометрів від міста Луцька знаходиться Музей історії сільського господарства Волині-скансен – дивовижна експозиція героїчного минулого українського народу. Саме тут туманно-містичним осіннім ранком зустрічали наших гуртківців-краєзнавців ( керівники гуртків Гаврилюк Юлія Василівна та Євпак Руслана Леонідівна )
В експозиції під відкритим небом ми мали нагоду познайомитися з пам’ятками древнього житлового, господарського, дерев’яного будівництва, а також поринути у цікаву подорож заповідними стежками мальовничого парку та помилуватись осінніми пейзажами Волині. Особливістю музею є те, що він постійно діючий. Для кращого сприйняття можна доторкнутися до експонатів, потримати їх в руках, виготовити на згадку власний оберіг – ляльку-мотанку (звичайно – у кожного найкраща та найдорожча, бо виготовлена власними руками:). Та яке ж українське село без вареників з картоплею та шкварочками!! – з печі та з жару!!!.

До витоків української писемності

10-12 листопада 2017 року комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради до Дня української мови та писемності були проведені туристсько-краєзнавчі подорожі до музею Першокниги – Пересопницьке Євангеліє. В заході взяло участь 75 гуртківців (кер. Мельничук В.В., Біссерова Л.Б., Казакова Н.В.).
Мета туристсько-краєзнавчої подорожі – виховання підростаючого покоління засобами національно-патріотичного спрямування, формування в учнів поваги до історичного минулого, національних реліквій та державних святинь, бережливого ставлення до них, гордості за творчі надбання українського народу.
Під час екскурсії гуртківці познайомились з історією заснування давньоруського міста, яке прославилось тим, що в 1561 році в місцевому монастирі було завершено переклад української Першокниги – Пересопницького Євангелія – символу української державності, на якому складають присягу президенти України та є шедевром рукописного мистецтва, адже, за красою і багатством оформлення немає собі рівних.
Не дивлячись на похмуру погоду, відвідування музею залишило яскраві враження у гуртківців від побаченого і почутого.

 

 

 

 

 

 

 

 

 Зимовий сезон відкрито!

Вихованці гуртка «Пішохідний туризм» з 01-04 листопада відкривали для себе зимовий сезон в мальовничих Карпатах!!
Керівник походу – Михалюк Микола Миколайович молодий педагог, творчий, талановитий і невтомний мандрівник. Маршрут пролягав через с. Лазещина – г. Говерла – г. Петрос . Ночівлі – в притулку Козмещик. В поході юні мандрівники вдосконалювали навики: орієнтування за допомогою карт, компасу та місцевих ознак; застосування на практиці туристської техніки ( спуск, підйом, траверс, переправи через річки та ін.) вивчення законів гір, підготовка до самостійних мандрівок, подолання екстремальних ситуацій. Звичайно, знайшлося місце і для відпочинку!!!

 Ще один туристський десант на Волинь

3 листопада гуртківці обласної станції юних туристів (керівник гуртка Теслюк Богдан Миколайович) здійснили туристсько-краєзнавчу подорож до  міста Луцьк. Ми відвідали замок Любарта – один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Це головний об’єкт історико-культурного заповідника “Старий Луцьк”, культурний осередок та найстаріша споруда Луцька.

Але найбільше дітям сподобалась екскурсія на фабрику “Тигрес”, де виготовляють м’які та пластмасові іграшки , а також дитячу постільну білизну та одяг. Захопленню не було меж. Чудовий екскурсовод Надія відкрила таємниці народження іграшки – від ідеї до готового виробу. А після екскурсії відвідали фірмовий магазин “Тигрес”, де придбали подарунки – хто для себе, хто для молодших братиків і сестричок.

Участь команди комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради у Кубку ім. С.П.Корольова зі спортивного орієнтування

З 28 по 29 жовтня 2017 року команда гуртківців комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради взяла участь у Кубку ім. С.П. Корольова зі спортивного орієнтування, традиційних змаганнях які проходили в лісових масивах поблизу м. Житомира.

За результатами дводенної боротьби переможцями змагань в своїх вікових групах стали: Волощук Богдан (хлопці 2006-2005 р.н.), Гончук Вадим (юнаки 2004-2003 р.н.), Фісянчук Діана (дівчата 2004-2003 р.н) всі з смт. Оржів, Огородник Світлана (дівчата 2006-2005 р.н.) з Бугринської ОТГ, Парфенюк Вадим (юнаки 2002-2001 р.н.) з с.Межиріч Острозького району.

Участь у Кубку проводилась в рамках відбору та підготовки команди Рівненської області зі спортивного орієнтування до участі у Всеукраїнських змаганнях, що будуть проводитися у 2018 році.

До складу команди входили вихованці керівників гуртків Рокунця Т.Л., Левчук М.С., Ольховика Л.І. та Самборської Н.М.

 

Мандруючи Львовом

28-29 жовтня 2017 року наші гуртківці ( керівник гуртка Українець Лариса Володимирівна )відвідали місто Львів. Вони ознайомилися з основними історичними та культурними віхами Львова через призму його будівель, історії людей і подій які створювали обличчя міста протягом багатьох століть. Під час екскурсії вони дізналися багато цікавого з історії чудового міста. Діти мали можливість мандрувати унікальною середньовічною частиною Львова: площа Ринок, Латинська катедра, каплиця Боїмів, дзвіниця Корнякта, Домініканський собор. І, звичайно, який Львів без шоколаду та кави!!! Діти із задоволенням відвідали майстерню шоколаду та кавову шахту.  А на завершення піднялися на Замкову гору – це найвища точка Львова.

 

  Змагання зі скелелазіння “Пам’яті друзів”

21 жовтня  гуртківці станції юних туристів (керівник гуртка “Юні пластуни”  Копил Анна Андріївна), взяли участь в традиційних змаганнях зі скелелазіння “Пам’яті друзів” в парку Хімік.
Діти отримали багато позитивних вражень. Проявили себе дуже гідно, зайняли призові місця та отримали подарунки.
Змагання були дуже дружніми та теплими, не дивлячись на похмуру осінню  погоду.
Крім того, завдячуючи
Михайлу Профоруку, ми мали змогу полазити у мотузковому парку «Мауглі» з гарною знижкою для команди. Дякуємо!!!

 

Юні пластуни подорожують Дубенщиною

 

Жовтень завершується. Пора підводити підсумки такого веселого та активного місяця.
Гуртківці станції юних туристів ( керівник Копил Анна Андріївна) в цьому місяці мали можливість відвідати три різних міста у трьох різних напрямках. Почнемо з найближчих подорожей.
Гуртківці “Юні пластуни”   їздили в чарівне місто Дубно та с.Тараканів , де побували у відомій Тараканівській фортеці.
Дубно вражає своєю історією та красою. Замок, фортеці, підземелля…
А в Тараканові, спочатку малеча боялася побачити тараканів:)) Але під час подорожі у фортеці дізналась багато історій та таємниць цієї оборонної споруди!!
Пізніше, на території табору “Берізка”, в мокрому лісі та з мокрими дровами, нам вдалось розвести вогонь та підсмажити  маршмелоу
Всі емоції та інформацію не передати, тому дивіться фото

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Різнобарвна Вінничина зустрічала наших гуртківців

 

Одна з надзвичайно емоційних  поїздок гуртківців станції юних туристів у жовтні була Умань та Вінниця (керівник гуртка Копил Анна Андріївна).
Гуртківці провели практично два дні в дорозі та відвідали дуже чарівні місця.
Софіївський парк восени це просто надзвичайне явище!!! Це якась магія, магія природи, створювати яскраві барви навколо такого заклопотаного люду. Потрапляючи в парк, ти забуваєш за всі проблеми, за час і просто розчиняєшся в красі.
Ми побачили одне з останніх шоу співаючих фонтанів. Це дуже чарівна подія, але вітер трохи здував гарні картини. Ідея фонтанів дуже гарна. Вона передає не просто естетичну красу, але заставляє й подумати над життям, відкриваючи проблеми сучасності.
Також ми були в музеї ретро техніки. Там виставлено багато експонатів автомобілів, мотоциклів, музичної, фото техніки та інші.
Відвідали музей Пирогова. Та в кінці потрапили у  Вервольф.
Переглядайте фото, та поринайте в нашу надзвичайну подорож..

 

 

Подорож до країни іграшок “ТИГРЕС”

 

Днем дитячого дива, щастя та усмішок для моїх гуртківців (керівник гуртка Євпак Руслана Леонідівна) можна назвати вчорашній день. Саме 11 жовтня ми долучились до таємниці народження іграшок!!! Допомогла нам у цьому  Надія Сенюк, чудова та енергійна людина, менеджер з реклами компанії  «Тигрес», однієї з найбільшої компанії   в Україні з виробництва пластмасових, м’яких іграшок, а також дитячої постільної  білизни та одягу.

Діти побачили, як колектив компанії ( а це біля 500 чоловік) працює в одній дружній команді, на надсучасному обладнанні, виготовляючи одночасно багато іграшок(понад 6 млн. виробів в рік !!).

Пам’ятаю, в дитинстві дуже хотілося подивитись, а що ж там в середині м’якої іграшки!! Таємницю відкрито J))  –  іграшки наповнюють не ватою і не пір’ям, а безпечним силіконізованим волокном з допомогою спеціальних, схожих на міксер,  машин!!

Діючий асортимент виробництва – більше 150 позицій. Це різноманітні іграшкові машинки, набори для піску, конструктори, пазли, мозаїка і іграшковий посуд. З кожним роком асортимент поповнюється цікавими новинками. Сучасна виробнича лінія складається з 22 термопласт автоматів австрійського виробника ENGEL, видувних  та вишивальних машин.

Для виробництва іграшок використовується виключно безпечна сировина. Продукція сертифікована, пройшла сувору перевірку якості, згідно європейських стандартів і маркується відповідним знаком CE.

Після закінчення екскурсії нас чекало справжнє випробовування гаманців, сили волі і здорового глузду у фірмовому магазині «Тигрес» на території підприємства  – адже хотілося придбати ну якщо не все, то майже половину всього асортименту!!!

 

 

 Наші відкриття в  академії пізнання та розвитку «Робологікум»

 

Музей…Тиха камерна обстановка…Повільною ходою відвідувачі проходять від експозиції до експозиції…Але не у цьому випадку!!!! Після мого відвідування (керівник гуртка Євпак Руслана Леонідівна) з гуртківцями академії пізнання та розвитку «Робологікум», що у Луцьку,  уявлення про музей змінилося повністю!!!

Всі представлені експонати можна чіпати руками. А спокій, виваженість і тиша – взагалі на тут і не про нас. Навіть фотоапарат не встигав сфокусувати кадр, так мої «екскурсанти»  «поринали» у світ науки!

«Робологікум»-  це унікальний майданчик сучасних технологій, робототехніки, дронотехніки. Ми довідалися про найцікавіші винаходи людства від кам’яних наконечників стріл до сучасних комп’ютерів та перевірили на практиці різноманітні цікавинки науки і техніки. Тут працює 10 кафедр: музична, архітектури та дизайну, світло-оптична, фізико-хімічна, військова, медична, дронотехніки, робототехніки, геймінгу, історії технічного прогресу, фізики та механіки.

А саме головне – діти мали нагоду переконатись, що наукові пізнання та навчання можуть бути веселими і цікавими!!!

 

Всесвітній день ходьби 2017

 

1 жовтня на майдані Незалежності у Рівному наші гуртківці їх батьки та керівники гуртків Копил А.А., Андреюк Н.І., Євпак Р.Л, активним квестом по місту відзначали Всесвітній день ходьби. Вже не один рік ми долучаємось до заходу, який організовує Рівненський обласний центр фізичного здоров’я населення “Спорт для всіх” та Рівненське регіональне відділення НОК України.

 

 

Вітаємо Ярощука Андрія, Ягущину Анастасію ( третє місце) та їх наукового керівника Веремейчик Галину Володимирівну

за успішну участь у науково-методичній конференції на тему «Шляхи збереження і зміцнення здоров’я», яка проходила 23 березня 2017 року на кафедрі здоров’я людини і фізичної реабілітації  Національного університету водного господарства та природокористування. До конференції долучилось  більше 60-ти  учнів різних вікових груп, навчальних класів та шкіл міста та області.

До уваги присутніх було представлено велику кількість доповідей різних напрямків, які стосуються здоров’я та рухової активності. Цікавими були теми «Іпотерапія», «Лікувальна фізична культура», «Рухова активність – запорука здоров’я», «Фізична рекреація», «Анімалотерапія» та інші. Всі доповіді супроводжувалися мультимедійними презентаціями, роботи оцінювали дві команди авторитетних журі.

Після закінчення конференції всі учасники отримали сертифікати, програми конференції та збірник праць, а переможці за кращі роботи були нагороджені кубками, медалями та цінними подарунками. Також були відзначені та нагороджені всі наукові керівники учасників – вчителі шкіл.

Конференція пройшла в дружній, доброзичливій, теплій атмосфері, в результаті якої всі учасники отримали хороші емоції, заряд енергії, велику кількість цікавої інформації про шляхи збереження та зміцнення здоров’я та очікування наступної зустрічі.

 

 

Екскурсія у зоологічний музей.

Чи знаєте ви, що у Рівному є “Кунсткамера природи”???!!!   Саме так називає свій зоологічний музей Ростислав Ростиславович Шикула, старший викладач кафедри біології природничо-географічного факультету Міжнародного економіко-гуманітарного університету ім. акад. С.Дем’янчука.

Нещодавно тут побували наші юні туристи (кер.гуртка Копил Анна Андріївна), і на всіх чекало тут безліч відкриттів та здивувань!!!

Музей в університеті постійно поповнюється новими експонатами. Більшість з них Ростислав Шикула добуває сам.  У приватній колекції — їх  понад дві тисячі!! – Це й комахи, раки, омари, лангусти, краби, скорпіони, молюски, корали, а також морські їжаки, зірки, голови хижих риб, вус кита, ніс меч-риби.  Цікавим і рідкісним експонатом колекції є жук-геркулес — найбільший жук у світі. Його довжина сягає 14,5 сантиметра!!!

Усі експонати є рідкісними для України, адже це екзотичні мешканці морів, океанів, та тропічних рік.

         Зараз колекція відкрита для студентів та школярів, тому  ми радо скористались такою можливістю і дуже вдячні Ростиславу Шикулі

і за екскурсію і за терпіння від  шквалу питань та емоцій наших гуртківців!!!

ПЕРЕСОПНИЦЬКІ ПЕРЕГОНИ

Пересопницькі перегони після всіх свят, запашних столів та веселих компаній. Гуртківці нашого закладу ( керівник гуртка Копил Анна Андріївна) досить активно та змістовно  провели свій день в шалених пригодах.

-Ми відвідали три екскурсії по музею Пересопницького Євангелія та по музей-скансену «Княже місто». Поїли запашних сосисок на вогні, і кожен мав можливість покататись на санях або на коні!!!, –  із захопленням діляться своїми враженнями діти.

А на завершення –  веселились, катаючись на крутій гірці. Кого з нами не було, тому й гірше) Дякуємо всьому персоналу музею, що не дали нам замерзнути!!!

СВЯТО МИКОЛАЯ У ПЕРЕСОПНИЦІ

          В Україні з давніх-давен відзначали свято Миколая з особливим шануванням. Щороку приходить він у кожну оселю з миром і дарунками. Для маленьких – стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Нинішні діти обговорюють у школах комп’ютерні ігри, паролі до нових ігрових рівнів, сперечаються, які марки автомобілів найкращі….і все ж вірять у казку. Виростають діти – і добра казка зникає, а Миколай залишається.

У нашій країні це свято набуває все більшої популярності. У цей день в різних містах проходять благодійні заходи та концерти, в дитячі будинки та лікарні приїжджають відомі люди і, звичайно ж, жодна дитина не залишається без подарунка. Надзвичайно яскравим та насиченим подіями стало у цьому році свято Миколая для гуртківців «Юні мандрівники» (керівник Євпак Руслана леонідівна) комунального закладу  «Рівненська обласна станція юних туристів», які відвідали культурно-археологічний комплекс Пересопниця. Цілий калейдоскоп вражень чекав на дітей: від пошуку Св. Миколая в укріпленні городища, катанні з ним в санчатах та верхи на конях, до приємного відпочинку у теплому колі друзів біля вогнища на території садиби XII століття. Звичайно запам’ятається всім і відвідування Свято-Миколаївської церкви XIII століття та експозицій музею культурно-археологічного комплексу. Під час святкового дійства кожен міг поділитись з Миколаєм своїми заповітними мріями, розповісти вірші чи виконати пісню та отримати від нього солодкі смаколики. Завершилось свято рухливими іграми біля вогнища та смачним чаєм, приготовленим самим Миколаєм у казані на вогнищі.

Щиро вдячні колективу культурно-археологічного комплексу Пересопниця за організацію такого цікавого та змістовного заходу. Нехай це свято стане для всіх святом Миру, святом Добра, Прощення та Любові до ближніх.

SAM_5645 (1)
« 1 of 13 »

ПЕРШІ ПОХОДИ

Ще одна група наших юних туристів зібралась у похід. Враховуючи, що це для дітей перший серйозний похід — готувались ретельно. Попереду нас чекало багато вражень та пригод!

Є поблизу Рівного місцина, де річка Устя примхливо роздвоїлася й, охопивши двома руслами клаптик землі, створила півострів. Це унікальне місце для любителів природи і старовини. Саме тут, на півострові, стоїть старовинний монастир Святого Миколая. Поруч, на березі р.Устя, село Городок. Донині чи не наймальовничіший куточок Волині. Адже неподалік – диво природи: знаменита Вишнева гора. Краєвиди у цьому заповідному куточку природи захоплюють кожного особливо у травні, коли карликова степова вишня, якою вкрита гора, цвіте, але оскільки вже все перецвіло не менш вражаючі краєвиди на річку.

Туристи – найщасливіші люди, адже вимірюють життя кілометрами, а не квадратними метрами, чують мелодію річок та шелест листя, спостерігають за найдивовижнішим у природі, а біля вогнища скуштують найсмачнішу туристську кашу!! Саме так зароджується найміцніша і справжня дружба.16 71120 21

Стомлені, але з новими знаннями та враженнями наші туристи повернулись із своєї першої подорожі Рівненщиною.

Продовжуються туристсько-краєзнавчі подорожі наших юних туристів. Свої перші кроки у пізнанні Рівненщини 28-29 травня робили гуртківці під керівництвом Біссерової Лариси Богданівни та Андреюк Наталі Ігорівни. Емоції переповнювали кожного – неперевершені краєвиди широких заплавних лук біля села Суськ, дзеркальне плесо озера у лісовому масиві смт Оржів та річка Горинь із стрімкою течією та крутими берегами,- і все це не на екрані телевізора, а у першому власному туристському поході.І нехай натомились ноги та болять від наплічника спини, але початок покладено!!! Далі нас чекають світові вершини)))!!!!

SN850067 SN850094 SN850050 SN850060 SN850083

 

 

Улюблений маршрут наших туристів: Костопіль (музей лісу та екологічна стежка)-Базальтове- Тунель кохання. Прекрасна погода,гарна компанія та незабутні враження!! (керівник Веремейчик Галина Володимирівна)

P1150070P1150060P1150039P1150036P1150050P1150021

___________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________

Продовжуються туристсько-краєзнавчі подорожі наших юних туристів. Свої перші кроки у пізнанні Дубенського історико-культурного заповідника та Тараканівського форту 26 квітня робили гуртківці Рівненської обласної станції юних туристів ( керівник Євпак Руслана Леонідівна). Емоції переповнювали кожного – підземеллями замку котилося відлуння дитячих голосів!! Кожен зміг відчути себе як воїном князівського війська, так і уявити себе на святковому бенкеті князів Острозьких. Ще більше настрою додали кожному криві дзеркала у кімнаті сміху. Звичайно час летів швидко і треба було поспішати до Тараканівького форту. Завдячуючи нашому досвідченому провіднику Олексію, ми вправно пройшли лабіринтами підземних переходів та оборонних валів. Легке розчарування у юних мандрівників було від того, що не зустріли на таємничих маршрутах жодного привида!!:) Будемо готуватись до нових подорожей знову….IMG_2633 IMG_2629 IMG_2623 IMG_2620

 

Підготовка до Великодня

Зовсім скоро настане велике християнське свято — Світле Воскресіння Христове! Кожен християнин чекає на це торжество. Пасха відзначається в той чудовий час, коли весна вступає в свої права, і все навколо оживає. Але це не тільки свято для гуртківців ОблСЮТур, але і ще одна можливість проявити свою творчість та фантазію. 21 квітня 2016року на занятті гуртка “Народні умільці-краєзнавці”, керівник гуртка Карпович Олександра Юріївна проводився майстер-клас по виготовленню великодньої листівки, яка стала приємним подарунком-сюрпризом, адже зроблена hand-made і з великою любов’ю.IMG_2561 IMG_2578 IMG_2579 IMG_2590 

20 квітня 2016 року гуртківцями КЗ “Рівненська обласна станція юних туристів” РОР (керівник гуртка Бісерова Л. Б.) було проведено фольклорне свято “Золотий дзвін Великодня”. Діти відтворили звичаї та традиції українців під час святкування Великодня. Гуртківці розповіли про те, як готуватися до свята, що потрібно класти в Великодній кошик. Гурток “Юні етнографи-краєзнавці” показав сувенірну картинку “У Великодньому кошику”. Відтворення звичаїв та традицій народного календаря українців виховує в дітях національну свідомість, патріотизм, повагу до культурних надбань свого народу.

  

Туристсько-краєзнавча подорож історичною Волинню.

З метою виховання патріотичного та громадського виховання підростаючого покоління та згідно плану роботи комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради 14 квітня 2016 року  юні туристи–краєзнавці під керівництвом заступника директора Брончук Наталії Олександрівни та керівника гуртків Карпович Олександри Юріївни  здійснили туристсько-краєзнавчу подорож за маршрутом Рівне – Луцьк – Рокині – Рівне в рамках Всеукраїнської експедиції “Моя Батьківщина – Україна”.

У Луцьку юні туристи-краєзнавці відвідали Луцький замок Любарта один з найбільших, найдавніших і найкраще збережених в Україні замків. Головний об’єкт історико-культурного заповідника «Старий Луцьк», культурний осередок та найстаріша споруда Луцька.

У мальовничій місцевості за 12 кілометрів від міста Луцька (смт. Рокині) знаходиться Музей історії сільського господарства Волині-скансен – дивовижна експозиція героїчного минулого українського народу.

В експозиції під відкритим небом юні туристи познайомилися з пам’ятками древнього житлового, господарського, дерев’яного будівництва, а також поринули у цікаву подорож заповідними стежками мальовничого парку, помилувались голубим плесом ставка, і навіть побачили рідкісних птахів, мешканців орнітологічного заказника.

Особливістю музею є те, що він постійно діючий. Для кращого сприйняття гуртківці доторкнулися до експонатів, потримали їх в руках, спробували в роботі, а ще скуштували волинські вареники.  IMG_8150 IMG_8125 IMG_8113 IMG_8056 IMG_8099 IMG_8057 IMG_8128 IMG_8054 IMG_8050 IMG_8053 

 

Весняні маршрути юних туристів

9 квітня 2016року юні туристи–краєзнавці комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради (керівник Копил Анна Андріївна ) вирушили в подорож по унікальним природнім об’єктам Рівненщини.

Особливим стало відвідування Музею лісу, розташованого на трасі Костопіль-Сарни. Це не просто будівля з експозиціями, це – цілий парковий комплекс з вражаючими ландшафтними рішеннями: газон у вигляді вишитого рушника, квітник у формі віночка, оригінальні композиції з рідкісних дерев і рослин та різьблені дерев’яні фігури з сюжетів українських народних казок.

На території музейного комплексу створено всі умови для відпочинку відвідувачів. Оригінальне дитяче містечко, гойдалки та ігрові майданчики стали епіцентром вивільнення дитячої енергії. А згодом, затишні альтанки та спеціалізований магазин «Лісовичок» з різноманітною сувенірною продукцією, безліччю смаколиків та гарячим чаєм допомогли поповнити витрачені сили. Далі нас чекав музей…

Здавалось би, чим можна здивувати у Музеї лісу? Виявилося, що тут є чим захоплюватись, а особливо нашим допитливим туристам-краєзнавцям. Адже, де ще буде можливість виміряти за допомогою спеціального приладу висоту дерева, його вік та навчитися орієнтуватись у лісі за звичайними квартальними стовпчиками!

Не залишили байдужими юних краєзнавців і екологічна стежка та її 9 тематичних станцій. Завдячуючи нашому енергійному та позитивному екскурсоводу Інні Петрівні, прогулянка протяжністю у 2,5 км квітучим весняним лісом мала не тільки приємне естетичне забарвлення, але і супроводжувалась змістовною інформацією про флору і фауну Рівненщини.

Шкода було залишати цей мальовничий куточок, але попереду нас ще чекали славнозвісні пам’ятки природи Костопільщини: базальтові стовпи та пейзажі смарагдово-блакитного Базальтового озера із острівцем з романтичною назвою «Острів кохання».

30-метрові базальтові стовпи поблизу села Базальтове зовні нагадують закам’янілий водоспад, що має кілька каскадів. Розташовані стовпи на території Івано-Долинського кар’єру. Більше таких в Європі немає – це справжнє чудо природи!

Але, краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Тому радимо всім долучатись до знайомства з новими цікавими туристичними маршрутами Рівненщини.

  IMG_2487 IMG_2480IMG_2494  IMG_2505IMG_2493  IMG_2501 IMG_2485 

             Юні туристи комунального закладу “Рівненська обласна станція юних туристів” Рівненської обласної ради знову відкривають туристичний сезон.

Цьогоріч це була група дітей – членів збірних команд області з видів спортивного туризму та призерів Всеукраїнських конкурсів в рамках туристсько-краєзнавчої експедиції „Моя Батьківщина – Україна”, а туристсько-краєзнавча подорож проходила за маршрутом м. Рівне — м. Острог — с. Межиріч — с. Гільча (джерело святого Миколая). Діти мали можливість безпосередньо долучитись до вивчення історичної та культурної спадщини рідного краю, ознайомитись з географічними, етнографічними, культурними та історичними заповідниками, пам’ятками та об’єктами заповідного фонду Рівненщини.

                       IMG_2452  IMG_2463 IMG_2440 IMG_2424 IMG_2414IMG_2410IMG_2466IMG_2473

Подорож до м.Львова

 

31.03.-01.04.2016 року гуртківці комунального закладу “Рівненська обласна станція юних туристів” (під керівництвом Веремейчик Галини Володимирівни) здійснили туристсько-краєзнавчу подорож до м.Львова з метою ознайомлення з історико-культурними та архітектурними пам’ятками міста.
Атмосфера старовинного Львова залишила незабутні враження та бажання відвідати це популярне серед туристів місто ще не один раз!!!

0Clkz102TQw bVFqDBQEY7Q  p_p3IUcrKdA W_Y4UeEW-yQLy8iTaxrxLM

Шевченківське свято

IMG_2229                                          завжди хвилююче, до нього готуються, його чекають. Але цьогоріч для гуртківців Рівненської обласної станції юних туристів воно стало досить незвичним. Чи мали ви коли-небуть можливсть бігати із шаленою швидкістю по поверхах Рівненської обласної універсальної наукової бібліотеки? А наші гуртківці мали таку нагоду 10 березня 2016 року, взявши участь у краєзнавчому пізнавальному квесті до річниці з дня народження Т. Г. Шевченка «Свята Волинь у творах Тараса Шевченка» та «Про що розповідають картини Шевченка», організованому бібліотекою. До нього долучилось понад п’ятдесят гуртківців та учнів навчальних закладів міста.

 На сьогоднішній день квест – одна з найпопулярніших активних розважально-інтелектуальних ігор. Під час проходження його етапів наші гуртківці поглибили свої знання про перебування Тараса Григоровича Шевченка на Рівненщині, а також у формі веселої гри дізнались більше про бібліотеку, про її можливості , відділи та основні заходи, що тут проводяться . Діти мали можливість ознайомитись з виставкою-інсталяцією «Вічне і живе Шевченкове слово» та книжковою виставкою «Лауреати національної премії імені Тараса Шевченка 2010-2016 років».

І найважливіше те, що перемогли усі, хто брав участь у цих заходах, адже всі отримали велику кількість позитивних емоцій, нових знань та вражень.

IMG_2251IMG_2240IMG_2232

IMG_2224IMG_2234

 

 

Нещодавно гуртківці КЗ «Рівненська обласна станція юних туристів» РОР побували  на екскурсії в магазині туристичного спорядження «Gorgany com».

Розповідає  керівник  гуртка «Юні туристи-краєзнавці» Копил Анна Андріївна:

  • Працівники магазину привітно нас зустріли і тепло приймали. Дітям показали все, що потрібно справжньому туристу, від білизни до намету. Гуртківці мали можливість все не тільки побачити, а й приміряти та спробувати на собі. Особливо їм сподобалося ставити намет, приміряти наплічники та балаклави. Дуже дякуємо магазину туристичного спорядження « Gorgany com»  за змістовну зустріч та практичну допомогу і поради нашим юним туристам!

Горгани ком 5

Такі зустрічі вже стають доброю традицією у нашій співпраці. Нагадаємо, що перший позитивний досвід спільної роботи ми мали на відзначенні Всесвітнього дня туризму у парку ім.Т.Г.Шевченка 27 вересня 2015 року, де магазин «Gorgany com» не лише виступив спонсором переможців у парковому орієнтуванні, а й представив широкий асортимент сучасного туристичного спорядження.

горгани ком 1 горгани ком 2  Горгани ком 6 Горгани ком.3jpg

;

 

До витоків української писемності

 

7-8 листопада 2015 року комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради до Дня української мови та писемності були  проведені туристсько-краєзнавчі подорожі до музею Першокниги – Пересопницьке Євангеліє, в рамках туристсько-краєзнавчої експедиції учнівської молоді «Моя Батьківщина – Україна». В заході взяло участь 77 гуртківців (кер. Мельничук В.В., Біссерова Л.Б., Казакова Н.В., Брончук Н.О., Веремейчик Г.В., Ласицька О.Ю.).

Мета туристсько-краєзнавчої подорожі – виховання підростаючого покоління засобами національно-патріотичного спрямування, формування в учнів поваги до історичного минулого, національних реліквій та державних  святинь, бережливого ставлення до них, гордості за творчі надбання українського народу.

Під час екскурсії гуртківці познайомились з історією заснування давньоруського міста, яке  прославилось тим, що в 1561 році в місцевому монастирі було завершено переклад української Першокниги – Пересопницького Євангелія – символу української державності, на якому складають присягу президенти України та є шедевром рукописного мистецтва, адже, за красою і багатством оформлення немає собі рівних.

Не дивлячись на похмуру погоду, відвідування музею залишило яскраві враження у гуртківців від побаченого і почутого.

Методичний відділ

КЗ «Рівненська обласна станція

юних туристів» РОР

 

Пересопниця 036Пересопниця 057Пересопниця (3)Пересопниця (4)Пересопниця (2)

 

 

 Екологічний десант туристів

Літо – гаряча пора для туристів. Вони щороку ходять у походи різної складності та з різною метою. Цього року було вирішено здійснити пішохідний туристсько-краєзнавчий похід з екологічною метою. Наш маршрут пролягав через такі населені пункти:смт Демидівка – с. Хрінники – с. Вичавки – с. Набережне – с. Новий Тік – с. Ниви Золочівські – с. Золочівка – с. Малеве – с. Більче – с. Охматків – с. Княгинине – с. Рудка – с. Калинівка – с. Ільпибоки – смт Демидівка. Протяжність нитки маршруту становить 80 км, які ми подолали за 6 днів. Учасниками походу були: Галина Дишкант, Олександр Кисіль, Назар Кривіцький, Тетяна Кривіцька, Ігор Левшенюк, Марія Новіцька, Тетяна Овчарук, Андрій Прус, Захар Савков, Тетяна Савкова, Надія Шелест, Дмитро Ярмолович та керівник групи Олег Валерійович Зелінський.

Підготовка до самого походу розпочалася задовго до його практичного здійснення: вибір маршруту, опрацювання різної літератури, картографічного матеріалу, спілкування з людьми. Також була організована зустріч з державним інспектором з охорони навколишнього середовища І.С. Крутієм, де було визначено наші пріоритетні завдання: перевірити санітарний стан населених пунктів згідно маршруту, перевірити стан санкціонованого сміттєзвалища в с. Хрінники, виявлення та повідомлення про несанкціоновані сміттєзвалища, перевірка урочищ на предмет дотримання природоохоронного законодавства (орнітологічне урочище «Хрінники», пам’ятка природи «Дуб-велетень» та урочище «Маївка»); перевірити чи дотримуються вимог природоохоронного законодавства в рекреаційній зоні Хрінницького водосховища.

У ході нашого екологічного походу було виявлено незначні засмічення узбіч та лісу. В с. Ільпибоки виявлено несанкціоноване сміттєзвалище, яке знаходиться майже в самому селі. Хрінницьке сміттєзвалища знаходиться у задовільному стані, хоча папірці, пластмасові пляшки та поліетиленові пакети розкидані навколо нього. Тут ми здійснили екологічний десант, своїми силами зробили зачистку території. Щодо санітарного стану населених пунктів, то тут ми ставимо «5».

Звичайно проблема сміттєзвалищ та утилізації сміття є болючою темою. В місцях виявлення сміття і сміттєзвалищ ми розвішували повідомлення: «Не засмічуйте навколишнє середовище. Будьте людьми!», «Не засмічуйте узбіччя доріг! Вам самим прийдеться на це дивитися». Можливо наші слова дійдуть до людей і вони задумаються над цим, а ми раді, що виконали свій громадський обов’язок і є свідомими туристами.

Олег Валерійович Зелінський.z02uE1mrPrkh_X3Re8TA9kz02uE1mrPrk5Ssv_4Q3bw8cnaA0sdfWWs

 

Ювілейні маршрути юних туристів

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

 

 

 

 

 

 

 

Нещодавно юні туристи-краєзнавці комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради вирушили в подорож за новим маршрутом по унікальному району Рівненщини.

Першим об’єктом став краєзнавчий музей Костополя. У невеличкому приміщенні зібрана багата історія краю: від давніх скам’янілостей до сучасних технологій промисловості району, від понад столітньої вишивки до світових досягнень костопільчан. На подвір’ї музею нас чекала справжня хвиля емоцій (особливо хлопчиків) – найбільша в області експозиція важкої військової техніки часів Другої світової війни. Залишатись тут можна було надовго, але нас «… кликала у мандри дорога …».

Особливим для юних туристів стало відвідування Музею лісу, розташованого на трасі Костопіль Сарни-. Це не просто будівля з експозиціями, це – цілий парковий комплекс з вражаючими ландшафтними рішеннями :. Газон у вигляді вишитого рушника, квітник у формі віночка, оригінальні композиції з рідкісних дерев і рослин та різьблені дерев’яні фігури з українських народних сюжетів казок На території музейного комплексу створено всі умови для відпочинку відвідувачів. Оригінальне дитяче містечко, гойдалки та ігрові майданчики стали епіцентром вивільнення дитячої енергії. А згодом, затишні альтанки та спеціалізований магазин «Лісовичок» з різноманітною сувенірною продукцією, безліччю смаколиків та гарячим чаєм допомогли поповнити витрачені сили. Далі нас чекав музей …

Здавалось би, чим можна здивувати у Музеї лісу? Виявилося, що тут є чим вражатись та захоплюватись, а особливо нашим туристам-краєзнавцям. Адже, де ще буде можливість виміряти за допомогою спеціального приладу висоту дерева, подивитись у 3D форматі на поверхню ґрунтів чи сфотографуватись у справжньому картузі лісівника! Не залишили байдужими юних краєзнавців і експозиції та виставки музею, які постійно оновлюються. Шкода було залишати цей мальовничий куточок, але попереду нас ще чекали славнозвісні пам’ятки природи Костопільщини: базальтові стовпи та пейзажі смарагдово-блакитного Базальтового озера із острівцем з романтичною назвою «Острів кохання».

30-метрові базальтові стовпи поблизу села Базальтове зовні нагадують закам’янілий водоспад, що має кілька каскадів. Розташовані стовпи на території Івано-Долинського кар’єру. Більше таких в Європі немає. Ще у червні 1972 року Рівненський облвиконком своїм рішенням надав “Базальтовим стовпам” статус пам’ятки природи місцевого значення. Тепер цю зону рекомендують як зону відпочинку. Івано-Долинське родовище базальтів – це є справжнє чудо природи.

Краще один раз побачити ніж сто разів почути. Тому пропонуємо всім бажаючим долучитись до знайомства з новими цікавими туристичними маршрутами Рівненщини, розробленими комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради з нагоди 75-річчя з дня створення, а ми вам в цьому допоможемо.      

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

 Благодійні ярмарки

Сучасна молодь є активними учасниками суспільного життя. Одні ведуть нелегку боротьбу на Майданах, в зоні АТО, відстоюючи право на гідне життя в єдиній і неподільній європейській державі – Україна. Школярі теж не стоять осторонь, а в міру своїх можливостей долучаються, щоб допомогти і підтримати своїх однолітків, які втратили найдорожче – батьків.

В рамках реалізації «Програми національного виховання учнівської молоді Рівненщини» комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради на базі ЗОШ №13 м. Рівного 19 грудня проведено благодійну виставку-продаж робіт гуртка «Народні умільці-краєзнавці» (керівник Андреюк Н.І.). Виручені кошти діти передали сім’ї загиблого учасника АТО Сергія Гулюка, колишнього учня цього навчального закладу.

Подібний захід комунальним закладом «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради було проведено на базі Степанської ЗОШ І-ІІІ ступенів 11грудня. На благодійному ярмарку “Допоможемо солдатам разом” члени гуртка «Народні умільці-краєзнавці» (керівник Ласицька О.Ю.) продавали браслети та брелоки зроблені власноруч. Не залишились в стороні і батьки, які вдома зробили солодкі смаколики, що теж продавилися на ярмарку. Зібрані кошти будуть передані на потреби військових. Віримо, що підтримка дітей додає сили солдатам захищати рідну землю від ворога.

There is no gallery selected or the gallery was deleted.

Краєзнавчий  експрес

24 травня 2015 року понад тридцять  гуртківців молодшого шкільного віку комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради в дендропарку  селища Ювілейне провели «Краєзнавчий експрес» за різними напрямками краєзнавства.

Метою заходу було підвищити  роль гри в організації нетрадиційних форм гурткових занять і перевірити рівень знань та вмінь, яких набули учні за період занять в гуртку. Діяли станції: «Друзі природи», «Екскурсійна», «Історична», «Штурм фортеці», де на дітей чекали цікаві фрагменти ігрових завдань, проблемні ситуації, вирішення яких сприяли розвитку розумових здібностей гуртківців, активізації пізнавальної діяльності.  Юні краєзнавці, орієнтуючись  на місцевості, знаходили краєзнавчі об’єкти, виконували різноманітні творчі завдання, водночас  змагалися, виявляли ерудицію та кмітливість.

Не дивлячись на похмуру  погоду, позитивні емоції сприяли  змістовному проведенню активного дозвілля.

Комунальний заклад “Рівненська обласна станція юних туристів” Рівненської обласної ради – сучасний позашкільний заклад освіти, де створена та активно діє модель туристського навчально-оздоровчого комплексу.
Пріоритетні напрями діяльності педагогічного колективу:

– Розвиток видів туризму;

– Удосконалення форм краєзнавчої роботи;

– Робота з обдарованими дітьми, в т.ч. з сільської місцевості

– Підготовка кадрів для подальшої роботи з дітьми;

– Оздоровлення дітей, організація їх змістовного дозвілля;

– Профорієнтаційна діяльність;

– Довузівська підготовка;

– Екскурсійна діяльність.