Свято Миколая у Пересопниці

В Україні з давніх-давен відзначали святого Миколая з особливим шануванням. Щороку приходить він у кожну оселю з миром і дарунками. Для маленьких – стає чарівною казкою, коли невидимо з’являється вночі і кладе під подушку такі бажані гостинці. Нинішні діти обговорюють у школах комп’ютерні ігри, паролі до нових ігрових рівнів, сперечаються, які марки автомобілів найкращі….і все ж вірять у казку. Виростають діти – і добра казка зникає, а Миколай залишається.

У нашій країні це свято набуває все більшої популярності. У цей день в різних містах проходять благодійні заходи та концерти, в дитячі будинки та лікарні приїжджають відомі люди і, звичайно ж, жодна дитина не залишається без подарунка. Надзвичайно яскравим та насиченим подіями стало у цьому році свято Миколая для гуртківців комунального закладу  «Рівненська обласна станція юних туристів», яке започаткували та організували їм працівники культурно-археологічного комплексу Пересопниця. Цілий калейдоскоп вражень чекав на дітей: від пошуку Св. Миколая в укріпленні городища, катанні з ним в санчатах та верхи на конях, до приємного відпочинку у теплому колі друзів біля вогнища на території садиби XII століття. Звичайно запам’ятається всім і відвідування Свято-Миколаївської церкви XIII століття та експозицій музею культурно-археологічного комплексу. Під час святкового дійства кожен міг поділитись з Миколаєм своїми заповітними мріями, розповісти вірші чи виконати пісню та отримати від нього солодкі смаколики. Завершилось свято рухливими іграми біля вогнища та смачним чаєм, приготовленим самим Миколаєм у казані на вогнищі.

Щиро вдячні колективу культурно-археологічного комплексу Пересопниця за організацію такого цікавого та змістовного заходу. Нехай це свято стане для всіх святом Миру, святом Добра, Прощення та Любові до ближніх.

Залишити відповідь