Інформаційне повідомлення про створення обласного штабу з проведення Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

Всеукраїнська дитячо-юнацька військово-патріотична гра «Сокіл» («Джура») впроваджується у навчальні заклади України з 2003 року. Ця робота проводиться Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України спільно з Радою козацьких отаманів України та МБУ «Центр Національного Відродження» при сприянні Міністерства оборони України, Міністерства внутрішніх справ, Міністерства надзвичайних ситуацій, а також Служби безпеки України та Державної прикордонної служби України.

За підсумками роботи на цей час гра «Сокіл» («Джура») зарекомендувала себе як найбільш вдала форма позашкільної роботи з виховання молоді. Організований протягом навчального року у рамках гри навчально-виховний процес може охоплювати усі вікові групи, дає можливість залучити до спільної роботи учнів, педагогів, батьків, представників влади, бізнесові структури, громадські організації. За підсумками навчального року проводяться фінальні етапи-таборування: шкільний, І (районний, міський), ІІ (обласний), ІІІ (Всеукраїнський).

З року в рік зростає кількість учасників Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») на території Рівненської області. Так, навесні 2018 року районні (міські) етапи гри було проведено у 14 територіальних одиницях області у яких взяло участь 105 роїв. У обласному етапі, який відбувся на території Рівненського загальновійськового полігону, за право участі у Всеукраїнському етапі гри змагалося 17 роїв. Юні «джури» демонстрували навики стройової підготовки, долання смуги перешкод, знання з історії козаччини та українських військових формувань різних епох, безпеки життєдіяльності (практичні вміння надавати першу медичну допомогу), змагалися у перетягуванні линви, розбиранні та збиранні автомата, різних типів мін, гранат, стрільби з автомата.

Для активізації та координації роботи по впровадженню Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»), згідно Положення про гру, щороку створюється Головний штаб та обласні (районні) штаби на місцях. На виконання наказу Міністерства освіти і науки України від 04.09.2018 №966 «Про проведення у 2018-2019 навчальному році Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)» у Рівненській області впродовж вересня буде створено обласний штаб з проведення гри.

Запрошуємо всіх, хто не байдужий до долі майбутнього України, патріотично налаштованих громадян та громадські організації, які мають бажання та можливість долучитись до справи виховання підростаючого покоління, взяти участь у роботі обласного штабу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»).

Пропозиції своїх кандидатур просимо подати до 25 вересня 2018 року на електронну адресу комунального закладу «Рівненська обласна станція юних туристів» Рівненської обласної ради (E-mail: rivne_sytur@ukr.net, або turyst@icc.rv.ua) або за телефоном 0978478223 (методист Карпюк Алла Федорівна).